GUX Aasiaat, Postboks 225 3950 Aasiaat, Kalaallit Nunaat

Kontorets åbningstider: Mandag til fredag kl. 09:00 – 15:00

Send en besked

 

Personaleoversigt

 

Dorthie Siegstad (DS)
dorthie@gux-aasiaat.gl
tlf: 894901
Rektor

 

Anders Larsen (AL)
anla@gux-aasiaat.gl
Musik/dansk

 

Aviak Kristoffersen Dahl (AD)
akd@gux-aasiaat.gl
Grønlandsk

 

Benedikte Svinth-Johansen (BSJ)
bejo@gux-aasiaat.gl
Dansk/Tysk

 

Bjørn

Bjørn Bøgh Simonsen (BS)
bjsi@gux-aasiaat.gl
Historie/samfundsfag

 

Casper Viderup Eriksen (CE)
caer@gux-aasiaat.gl
Idræt/psykologi

 

Cecilie

Cecilie Sindesen (CS)
cecilie@gux-aasiaat.gl
Dansk/religion

 

Christine Schultz (CSc)
csc@gux-aasiaat.gl
Musik/tysk

 

Daniel

Daniel Kolbe Strange (DKS)
dsk@gux-aasiaat.gl
Engelsk

 

David jpg

David Penney (DP)
davidpenney@gux-aasiaat.gl
Engelsk/geografi/Science

 

Erik Hundrup Rasmussen (ER) 
erra@gux-aasiaat.gl

Engelsk/historie

 

Elisa

Elisa Evaldsen Christensen (EE)
elisa@gux-aasiaat.gl
Grønlandsk/kulturfag

 

Edwin

Edwin Mittelstein (EM)
edwinmittelstein@gux-aasiaat.gl
Matematik/Fysik/Science

 

Emma Holtegaard Hansen (EH)
Emha@gux-aasiaat.gl
Engelsk/Mediefag

 

Frank

Frank Dahl Nielsen (FD)
fd@gux-aasiaat.gl
Historie/samfundsfag

 

Frank.D

Frank Darling Jørgensen (FJ)
frank@gux-aasiaat.gl
Idræt/historie/kulturfag

 

Henrik Østergaard Andersen (HA)
hean@gux-aasiaat.gl
Matematik/geografi

 

Helene Zwisler (HZ)
helene@gux-aasiaat.gl
Historie/billedkunst/kulturfag

 

Jette Larsen (JL)
jettelarsen@gux-aasiaat.gl
Dansk/fransk/kulturfag

 

Jonas Tarp Jørgensen (JJ)
jojo@gux-aasiaat.gl
Idræt/biologi/science

 

Lars Krogsholm (LK)
lakr@gux-aasiaat.gl
Pædagogisk leder/religion/samfundsfag

 

Magdaline Frederiksen (MF)
mf@gux-aasiaat.gl
Grønlandsk

 

Mark Holm Larsen (MHL)
mala@gux-aasiaat.gl
Biologi/idræt/science

 

Martin Holretz Schmidt (MS)
ms@gux-aasiaat.gl
Matematik/fysik/Science

 

Michael Hollerup (MH)
michael@gux-aasiaat.gl
Planlægningsleder/Matematik/Science
tlf: 894902

 

Rasmus Stenfalk (RS)
rast@gux-aasiaat.gl
Dansk/religion

 

Regine Lundblad (RL)
relu@gux-aasiaat.gl
Grønlandsk/kulturfag

 

Sidse Birk Johansen (SJ)
sidsejo@gux-aasiaat.gl
Dansk/religion

 

Stine Nørlem Leth
stle@gux-aasiaat.gl
Dansk/samfundsfag

 

Siegfred Palmer (SP)
sipalmer@gux-aasiaat.gl
Matematik

 

Stinne Brøchner-Nielsen (SBN)
sbn@gux-aasiaat.gl
Engelsk

 

Tina-Simone Christiansen (TC)
TC@gux-aasiaat.gl
Dansk/Drama

 

Tippu Kristensen (TK)
tippu@gux-aasiaat.gl
Grønlandsk/Kulturfag

 

Tom Koch Svennesen (TS)
ts@gux-aasiaat.gl
Kemi/Religion/Science

 

 


Administration

Naja Olsen (NO)
najaol@gux-aasiaat.gl
Kontorleder

 

Aron Møldrup (AMø)
armo@gux-aasiaat.gl
Kontorelev
tlf: 894900

 

Christine Snæbum Jensen (CJ)
chje@gux-aasiaat.gl
Serviceleder

 

Filip Steenholdt (FS)
Steenholdt@gux-aasiaat.gl
Kontorelev

 

Inge Poulsen Petersen (IE)
inpe@gux-aasiaat.gl
tlf: 894918
Kontorfuldmægtig

 

Laila Jakobsen (LJ)
laila@gux-aasiaat.gl
tlf: 894904

Kontorfuldmægtig

 

Mette Rye Johansen (MJ)
mejo@gux-aasiaat.gl
AC-medarbejder

 

Petrine Nielsen (PN)
petrine@gux-aasiaat.gl
Kontorfuldmægtig


Pedeller

Pedelvagt 536129
pedel@gux-aasiaat.gl

 

Kâlêraq Jørgensen
kaaleeraq@gux-aasiaat.gl
Pedel

 

Henrik Dalager
Pedel

 

Henri Poulsen
Pedel

 


Kollegieadministrator


Kollegiepædagoger

Rahim Rismanker (RR)
Tlf: 560747
rari@gux-asiaat.gl
Kollegiepædagog

 

Navn
Tlf:
email@gux-aasiaat.gl
Kollegiepædagog

 


Kantine

Mina Lundblad
Kantineleder

 

Klara Nielsen

Oldfrue

 

 Jan Andersen

Kantinemedarbejder


Fakturaer og GLN. nr.

Fakturaer til GUX Aasiaat mailes til faktura@nanoq.gl som pdf-, tif- eller tiff-filer.

GLN-nr.:

5790001953768, GUX-Aasiaat, generelt

5790001954703, Kantinen

5790001954710, Kollegier og pedeller

5790001954727, Undervisere

5790001954734, IT-afdeling

5790001954741, Uddannelsesstøtte/elever