GUX Aasiaat, Postboks 225 3950 Aasiaat, Kalaallit Nunaat

Kontorets åbningstider: Mandag til fredag kl. 09:00 – 15:00

 

Personaleoversigt

Ledelse (3)

Dorthie Siegstad (DS)
dorthie@gux-aasiaat.gl
tlf: 894901
Rektor

 

Michael Hollerup (MH)
michael@gux-aasiaat.gl
Planlægningsleder Matematik/Science

Lars Krogsholm (LK)
lakr@gux-aasiaat.gl
Pædagogisk leder religion/samfundsfag

 

Undervisere (32)

 

Anders Larsen (AL)
anla@gux-aasiaat.gl
Musik/dansk

Anne Katrine Brodde (AB)
Akb@gux-aasiaat.gl
Billedkunst/Dansk

Aviak Kristoffersen Dahl (AD)
akd@gux-aasiaat.gl
Grønlandsk

Benedikte Svinth-Johansen (BSJ)
bejo@gux-aasiaat.gl
Dansk/Tysk

Birger Lundholm (BL)
birger@gux-aasiaat.gl
Musik/Mediefag

Bjørn

Bjørn Bøgh Simonsen (BS)
bjsi@gux-aasiaat.gl
Historie/samfundsfag

Casper Viderup Eriksen (CE)
caer@gux-aasiaat.gl
Idræt/psykologi

Cecilie

Cecilie Sindesen (CS)
cecilie@gux-aasiaat.gl
Dansk/religion

Daniel

Daniel Kolbe Strange (DKS)
dsk@gux-aasiaat.gl
Engelsk

David jpg

David Penney (DP)
davidpenney@gux-aasiaat.gl
Engelsk/geografi/Science

Erik Hundrup Rasmussen (ER) 
erra@gux-aasiaat.gl

Engelsk/historie

Edwin

Edwin Mittelstein (EM)
edwinmittelstein@gux-aasiaat.gl
Matematik/Fysik/Science

Emma Holtegaard Hansen (EH)
Emha@gux-aasiaat.gl
Engelsk/Mediefag

Frank

Frank Dahl Nielsen (FD)
fd@gux-aasiaat.gl
Historie/samfundsfag

Frank.D

Frank Darling Jørgensen (FJ)
frank@gux-aasiaat.gl
Idræt/historie/kulturfag

Gorm Spaabæk (GS)
Gorm@gux-aasiaat.gl
Billedkunst

Henrik Østergaard Andersen (HA)
hean@gux-aasiaat.gl
Matematik/geografi

Helene Zwisler (HZ)
helene@gux-aasiaat.gl
Historie/billedkunst/kulturfag

Jette Larsen (JL)
jettelarsen@gux-aasiaat.gl
Dansk/fransk/kulturfag

Jonas Tarp Jørgensen (JJ)
jojo@gux-aasiaat.gl
Idræt/biologi/science

Magdaline Frederiksen (MF)
mf@gux-aasiaat.gl
Grønlandsk

Mark Holm Larsen (MHL)
mala@gux-aasiaat.gl
Biologi/idræt/science

Martin Holretz Schmidt (MS)
ms@gux-aasiaat.gl
Matematik/fysik/Science

Rasmus Stenfalk (RS)
rast@gux-aasiaat.gl
Dansk/religion

Regine Lundblad (RL)
relu@gux-aasiaat.gl
Grønlandsk/kulturfag

Sidse Birk Johansen (SJ)
sidsejo@gux-aasiaat.gl
Dansk/religion

Stine Nørlem Leth
stle@gux-aasiaat.gl
Dansk/samfundsfag

Siegfred Palmer (SP)
sipalmer@gux-aasiaat.gl
Matematik

Stinne Brøchner-Nielsen (SBN)
sbn@gux-aasiaat.gl
Engelsk

Tina-Simone Christiansen (TC)
TC@gux-aasiaat.gl
Dansk/Drama

Tippu Kristensen (TK)
tippu@gux-aasiaat.gl
Grønlandsk/Kulturfag

Tom Koch Svennesen (TS)
ts@gux-aasiaat.gl
Kemi/Religion/Science

 


Administration (9)

Naja Olsen (NO)
najaol@gux-aasiaat.gl
Kontorleder

Christine Snæbum Jensen (CJ)
chje@gux-aasiaat.gl
Serviceleder

Filip Steenholdt (FS)
Steenholdt@gux-aasiaat.gl
Kontorelev

Inge Poulsen Petersen (IE)
inpe@gux-aasiaat.gl
tlf: 894918
Kontorfuldmægtig

Laila Jakobsen (LJ)
laila@gux-aasiaat.gl
tlf: 894904
Kontorfuldmægtig

Petrine Nielsen (PN)
petrine@gux-aasiaat.gl
Kontorfuldmægtig

Krista Antsaari (KA)
krista@gux-aasiaat.gl
AC fuldmægtig

Jakob Larsen (JLa)
jala@gux-aasiaat.gl
Barselsvikar

Ole Lynge(Ol)
olly@gux-aasiaat.gl
Fuldtids uddannelsesvejleder

 


Bygningsansvarlige/Teknisk personale (4)

Pedelvagt 536129
pedel@gux-aasiaat.gl

Edvard Johansen (Ej)
edjo@gux-aasiaat.gl
Bygningskoordinator

Hendrik Dalager
heda@gux-aasiaat.gl
Pedelleder

Kâlêraq Jørgensen
kaaleeraq@gux-aasiaat.gl
Pedel

Henri Poulsen (Hp)
hepo@gux-aasiaat.gl
Pedel

 


Kollegier (4)

Sørine Petersen
Tlf:
Sope@gux-aasiaat.gl
Kollegiepædagog/Gruppeleder

Rahim Rismanker (RR)
Tlf: 560747
rari@gux-asiaat.gl
Kollegiepædagog

Marie Evaldsen
Tlf:560746
maev@gux-aasiaat.gl
Kollegiepædagog

Mati Løvstrøm
Tlf:560741
malo@gux-aasiaat.gl
Kollegiepædagog


Kantine (7)

 

Mina Lundblad

Kantineleder

———————

 

 

Klara

Kantinemedarbejder

—————————

 

 

 Jan Andersen

Kantinemedarbejder

————————-

 

 

Tuperna Johansen

Kantinemedarbejder

—————————

 

 

Lebekka Markussen

Kantinemedarbejder

—————————

 

Martha Wæver

Kantinemedarbejder

—————————-

 

Marie Karlsen

Kantinemedarbejder

—————————

 

 

 


Fakturaer og GLN. nr.

Fakturaer til GUX Aasiaat mailes til faktura@nanoq.gl som pdf-, tif- eller tiff-filer.

GLN-nr.:

5790001953768, GUX-Aasiaat, generelt

5790001954703, Kantinen

5790001954710, Kollegier og pedeller

5790001954727, Undervisere

5790001954734, IT-afdeling

5790001954741, Uddannelsesstøtte/elever

 

Send en besked